معرفی و آموزش کامل گواهی بازرسی کالا

با توجه به الزام ارائه تاییدیه گواهی بازرسی برای اظهارنامه های بانکی(ارزی)  در گمرکات شهید رجایی، لنگه و بوشهر و سایر گمرکات کشور ؛ بر آن شدیم آموزش کامل و جامعی از بارگذاری گواهی و نحوه تایید آن توسط شرکت های بازرسی و همچنین بررسی وضعیت گواهی بازرسی آپلود شده در EPl و در نهایت یک بررسی مفصل در این زمینه در خدمت شما باشیم.

توجه:در صورتیکه که شرکت بازرسی مربوطه علیرغم پیگیری های مکرر هنوز در سامانه ثبت نشده باشد ، امکان بارگذاری گواهی بازرسی وجود نخواهد داشت ، لذا می بایست از شرکت مربوطه مطالبه نمایند تا اطلاعات خواسته شده از ایشان  را به آدرس epl@irica.org ارسال نمایند تا پس از ثبت ، امکان بارگذاری گواهی بازرسی به نام همان شرکت ایجاد گردد. پس از بارگذاری گواهی بازرسی، شرکت مربوطه می بایست گواهی را مشاهده و تایید نماید تا در مراحل اظهار قابل استفاده باشد. به منظور بارگذاری (آپلود) گواهی بازرسی مطابق تصاویر زیر در قسمت کاربر روی گزینه آپلود گواهی بازرسی کلیک کنید. 

آموزش ارسال گواهی بازرسی

 

پس از وارد کردن اطلاعات و تصویر گواهی بازرسی، گزینه آپلود را که در تصویر فوق مشخص شده است انتخاب نمائید. در صورت تکراری نبودن شماره گواهی بازرسی پیغام زیر را مشاهده خواهید نمود:

آپلود گواهی بازرسی کالا بعد از مشاهده پیغام فوق، گواهی بازرسی بارگذاری شده بصورت خودکار در کارتابل نماینده شرکت بازرسی مربوطه جهتتایید قرار می گیرد لذا صاحبان کالا یا نمایندگان قانونی ایشان می بایست منتظر تایید گواهی از سوی نماینده شرکت بمانندتا بتوانند در مراحل اظهار از شماره گواهی مذکور استفاده نمایند.


صاحب کالا یا نماینده قانونی وی در کارتابل Epl طبق تصویر زیر به راحتی می توانند از منوی بررسی وضعیت گواهی بازرسی نسبت به تایید یا عدم تایید گواهی بازرسی جهت اظهار کالا اطلاعات لازم را کسب نمایند. 

 

مشاهده وضعیت گواهی بازرسی


 در صورتی که به هر دلیلی پس از ثبت کوتاژ نیاز به گواهی شرکت بازرسی باشد در مرحله صدور مجوز بارگیری با خطای زیر مواجه خواهید شد:  جهت رفع این خطا توجه شما را به ادامه آموزش جلب می کنم...

خطای گواهی بازرسی در صدور مجوز بارگیری گمرک


 جهت رفع خطای مجوز بارگیری به کارتابل خود در  Epl مراجعه کرده و کوتاژ مورد نظر را انتخاب سپس نسبت به اضافه کردن گواهی بازرسی اقدام فرمایید.پس از ارسال گواهی بازرسی طبق تصویر زیر  و مشاهده تاییدیه ارسال باید جهت تایید توسط کارشناس یا رییس سرویس در صف قرار بگیرید.بدین ترتیب خطای مرحله صدور مجوز بارگیری جهت گواهی بازرسی رفع خواهد شد.

 ارسال و تایید مجدد گواهی بازرسی 

 

با تشکر از صبر و حوصله شما در صورت  ارایه هر گونه پیشنهاد یا انتقاد در قسمت نظرات ما را از دیدگاه خود بهره مند فرمایید.


کپی

  • 1395/09/15
  • 19272
  • 2

تخفیف های بی نظیر تا 70% در تیر ماه 1398  کلیک فوری !!!

تخفیف 70 درصدی لوازم آرایشی بهداشتیتخفیف 70درصد لوازم پذیراییتخفیف 70درصد عینک آفتابیلوازم الکترونیک تخفیف تا 70درصد بی نظیر 

نظرسنجی
آیا وب سایت آی بی تری ارزش بازدید دوباره را دارد؟

به عنوان یک بازدید کننده صاحب نظر لطفا  در نظرسنجی شرکت کنید:

نظرسنجی های وب سایت آی بی تری را دنبال کنید www.ib3.ir

آیا ایده ها و امکانات و بروز رسانی های وب سایت توانسته شما را مُجاب به بازگشت مجدد کند؟نتایج
نظرسنجی ها


تعداد آرای ثبت شده : 4 رأی
نظرات

تبلیغات متنی آبشاری
پارس هاست

لذت خرید اینترنتی

متفاوت بادیگران

 

دانلود فیلم مطرب مترب

 

تبلیغات متنی