همه آنچه درباره جراحی بینی باید بدانید!

نمایه کاربر
saraaslani
تازه وارد

تازه وارد
پست: 1
تاریخ عضویت: دوشنبه 25 اسفند 1399, 2:26 am
حالت من:

همه آنچه درباره جراحی بینی باید بدانید!

پست توسط saraaslani » دوشنبه 25 اسفند 1399, 2:29 am

انسان ذاتا به دنبال زیبایی و زیباتر شدن است؛ با پیشرفت علم پزشکی بشر این امکان را پیدا کرده تا صورت که مهمترین عضو ظاهری بدن و ویترین ارتباط با دنیای بیرون برای هر فردی است، را آنطور که دوست دارد تغییر دهد.تصویر  عمل بینی از اولین و متداول ترین عمل های زیبایی به منظور بهبود ظاهر افراد است که در دنیا طرفدارای بسیار زیادی دارد. در طی این فرایند، جراح پلاستیک، غضروف و استخوان بینی را برای تجسم رسیدن به یک ظاهر مطلوب تر تغییر می دهد. برای مردان و زنان که از اندازه و شکل بینی خود ناراضی هستند، جراحی بینی یک راه حل زیبایی  مطمئن، موثر  به آنها پیشنهاد می دهد درست وقتی کار را به یک جراح زیبایی با تجربه و ماهر بسپارند. رینوپلاستی می تواند تا حد زیادی تعادل ویژگی های صورت را بهبود دهد و به بیماران کمک کند اعتماد به نفس تازه ای پیدا کنند. عمل بینی همچنین می تواند برای اصلاح نقص های ساختاری، از جمله مواردی که باعث مشکلات تنفسی می شود، به کار گرفته شود.
تصمیم گیری در مورد جراحی زیبایی بینیاگر به دنبال جراحی بینی هستید ، با جراح خود قرار ملاقات بگذارید تا در مورد آن صحبت کنید. در طول آن جلسه، در مورد اهداف خود صحبت کنید و به پزشک بگویید چه چیزی در مورد بینی شما آزاردهنده است و چگونه می خواهید آن را تغییر دهید.
جراح ساختارهای بینی شما و سایر ویژگی های صورت را ارزیابی می کند. بعد از این ارزیابی، او می تواند به شما بگوید که آیا انتظارات شما واقع بینانه است یا خیر. جراح همچنین سلامت کلی شما را در نظر خواهد گرفت و باید در مورد خطرات ، زمان بهبودی و هزینه های مربوط با شما گفتگو کند.
روش های مختلفی برای تغییر شکل بینی وجود دارد. هنگامی که تصمیم به پیشروی گرفتید، جراح شما باید دقیقاً آنچه را که او پیشنهاد می کند انجام دهد را شرح دهد.
سن عمل جراحی پلاستیک ، در دختران از سن 15 سالگی و در پسران از سن 17 سالگی به شرط رشد کامل جسمی وفکری و داشتن انگیزه کافی فرد امکان پذیر است. 
 تصویراز آنجا که با افزایش سن بافت های بینی دچار افتادگی و سستی می شوند این امر برظاهر و عملکرد بینی تأثیر می گذارد. بالا بردن نوک بینی در این افراد موجب جوان به نظر رسیدن و بهبود تنفس می شود. بیشترین مشکلات زیبایی بینی در سنین بالا، افتادگی نوک بینی و برآمدگی پشت آن است. افتادگی بینی موجب مسن تر به نظر رسیدن چهره فرد می شود. در حالات شدیدتر افتادگی، تنفس از راه بینی ممکن است دچار اختلال شود. این بیماران وقتی نوک بینی خود را با انگشت به بالا می برند احساس مطلوب تری از تنفس از راه بینی دارند.

چه کسانی سراغ جراحی زیبایی بینی می روند؟
اکثر افرادی که تحت عمل جراحی تغییر شکل بینی قرار می گیرند، با ظاهر بینی شان مشکل دارند و مایل هستند نسبت به ابعاد صورت خود، بینی شان را اصلاح کنند. درصد کمتری از داوطلبان عمل زیبایی بینی بیمارانی هستند که ناراحتی های ساختاری داشته و یا بینی شان آسیب دیده است. داوطلبان یا نامزدهای نرمال برای رینوپلاستی در سلامت عمومی قرار دارند؛ به عبارتی خطرات مربوط به جراحی را درک کرده و انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی دارند.اهداف جراحی بینیعمل بینی می تواند برای تغییر شکل، اندازه و ظاهر کلی بینی بکار گرفته شود. نمونه ای از درخواست های متداولی که بیماران از جراحان خود می پرسند:
  •     استخوان بینی را باریک کنند.
  •     سوراخ بینی را تنگ یا گشاد کنند.
  •     بینی کج شان را صاف کنند.
  •     نوک بینی را تغییر دهند.
  •     زاویه بین بینی و لب بالا را تغییر دهند.
در اغلب موارد، برش های مورد استفاده برای تغییر شکل می تواند در داخل بینی پنهان شود و یا اینکه به صورت غیر قابل تشخیص در ظاهر بینی نمایان باشد؛ هدف کلی بهبود ظاهر و حفظ یک ظاهر طبیعی مطابق دیگر اجزای صورت است.تکنیک های عمل بینیصرف نظر از اینکه پزشک چه نوع جراحی بینی را برای متقاضی این عمل در نظر می گیرد، معمولا از یکی از دو تکنیک اصلی برای این کار استفاده می شود. عمل بینی با تکنیک بسته
جراحی زیبایی به روش بسته به طور کلی روشی است که اولویت دارد؛ زیرا تمام برش های جراحی در داخل بینی انجام می شود و زخم ها همه داخلی هستند؛ با انکه برش ها پنهان هستند، جراح هنوز می تواند به نقاط زیادی از بینی دسترسی پیدا کند تا به طیف وسیعی از موارد زیبایی و ساختاری رسیدگی کند.
 تصویر
عمل بینی با تکنیک باز
جراحی بینی باز به پزشک امکان دسترسی بیشتری به غضروف و استخوان های بینی را می دهد، اما ممکن است جای زخم کوچک بر روی بینی باقی بماند. در این روش با ایجاد یک برش در ناحیه غضروف بین دو بینی، پزشک می تواند پوست را از نوک بینی بلند کند و غضروف را بسیار دقیق شکل دهد. هنگام بهبودی، جای برش یک زخم بسیار کوچک و تقریبا نادیده بر بینی می ماند.

هر دو روش باز و بسته جراحی بینی می تواند بسیار موثر باشد. پزشک روش مناسب برای هر بیمار را بر اساس فرم طبیعی بینی و اهداف جراحی تعیین خواهد کرد. اگر بیمار تمایل به تغییرات چشمگیر داشته باشد،  جراحی بینی باز می تواند بهتر عمل کند. این روش به پزشک اجازه می دهد تا قسمت های گسترده تری از بینی را تغییر فرم دهد. اگر بیمار بخواهد تیغه بینی را تغییر دهد، رینوپلاستی بسته می تواند به خوبی کار کند. با این حال، به دلیل اینکه انگیزه و هدف هر بیمار متفاوت است، قوانین سختگیرانه ای برای انتخاب روش مناسب وجود ندارد.مراقبت های بعد از جراحی بینی✔ برای چند ساعت اول بعد از بیهوشی، ممکن است دچار ضعف در حافظه شوید؛ بنابراین به یک عضو خانواده یا دوستان برای چند ساعت در زمان جراحی و بعد از جراحی برای کمک به شما و مراقبت های شخصی بعد از جراحی نیاز دارید.
✔ معمولا کبودی بدنبال جراحی بینی بسیار کم است و ظرف ۵ روز بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از بین خواهد رفت .
✔ در افرادیکه جراحی انحراف تیغه داخل بینی همزمان با جراحی زیبایی بینی داشته اند مراقبت های بعد از جراحی کمی بیشتر هست.
✔ معمولا با نظر جراح بینی یک ماه بعد از جراحی هفته ای یکبار جهت تعویض چسب و معاینات تکمیلی به جراح خود مراجعه می کنید و بعد از آن دو هفته یکبار و سپس به فواصل سه ماه یکبار جهت اطمینان از روند کامل بهبودی مراجعه می کنید.
✔ احساس سنگینی و بیحسی نوک بینی معمولا تا یکماه بعد از جراحی بینی طبیعی است.جمع بندیجراحی بینی ( که به اصطلاح رینوپلاستی نیز نامیده می شود ) یکی از انواع جراحی زیبایی است که می تواند باعث تغییر شکل ظاهری بینی یا بهبود عملکرد آن شود، ابین عمل هماهنگی صورت و نسبت بینی شما را افزایش می دهد.تصویرجراحی بینی می تواند برای هر شخص نتیجه ایی متفاوت را به همراه داشته باشد که این موضوع تنها به خصوصیات بینی هر فرد و عواملی مانند استحکام استخوان ها،  پوست بینی وغضروف ها بستگی دارد.جراحی بینی در افراد مختلف با بینی های استخوانی یا گوشتی با یکدیگر فرق دارد و تکنیک های مختلفی توسط جراح بینی برای آنها در زمان انجام عمل جراحی بینی در نظر گرفته می شود. منبع: وبسایت دکتر سالومه سالاریاناسمارت پارکینگ بزرگترين مجری پاركينگ مكانيزه طبقاتی در ايران
نمایه کاربر
مینا آذری
تازه وارد

تازه وارد
پست: 1
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 30 خرداد 1400, 11:41 am
تشکر شده: 1 دفعه

همه آنچه درباره جراحی بینی باید بدانید!

پست توسط مینا آذری » یک‌شنبه 30 خرداد 1400, 1:04 pm

عمل زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین جراحی های زیبایی بین افراد است که می توانند این جراحی را با هدف زیبایی و در کنار آن درمانی نیز انجام دهند.
این جراحی می تواند باعث رفع ایرادات ظاهری بینی و حتی برداشتن قوز در بینی های استخوانی گردد. همچنین می توان از آن برای کوچک کردن بینی های بزرگ و رفع افتادگی نوک بینی کمک گرفت. این نوع جراحی به دلیل ایجاد تناسب در بین بینی با سایر اجزای صورت و زیبایی که در چهره ایجاد می کند، باعث افزایش اعتماد به نفس و بهبود زندگی اجتماعی بیماران می شود.
تکنیک های مختلفی برای انجام این جراحی وجود دارد، جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته که انتخاب نوع آن به شرایط بیمار و نوع بینی وی بستگی دارد. بینی هر بیماری می تواند یک از دو مدل بینی های گوشتی و یا استخوانی باشد که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند به عنوان مثال در بینی های گوشتی پوست ضخیم و غضروفی ضعیف تر نسبت به بینی های استخوانی دارند.
بعد از عمل نیز فرم بینی می تواند به صورت یکی از مدل های بینی طبیعی، فانتزی و یا نیمه فانتزی باشد که در بینی های طبیعی به دلیل فرم آن معمولا توسط مردان انتخاب می شوند.
در بینی طبیعی پزشک تنها به رفع ایرادات و بهبود نواقص آن می پردازد و از قوس دادن به آن و یا کوچک کردن بیش از حد پرهیز می کنند. اما در بینی های فانتزی و یا عروسکی علاوه بر رفع ایرادات ظاهری یک قوس کوچکی بر روی بینی ایجاد می شود که باعث زیباتر شدن آن می گردد.
 

موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث پزشکی”