گوشی Y9s، شگفت انگیزترین دوربین میان رده ای را ارائه می دهد

نمایه کاربر
idanasiri
تازه وارد

تازه وارد
پست: 5
تاریخ عضویت: دوشنبه 25 اسفند 1399, 2:06 am
تشکر شده: 5 دفعه

گوشی Y9s، شگفت انگیزترین دوربین میان رده ای را ارائه می دهد

پست توسط idanasiri » یک‌شنبه 8 فروردین 1400, 1:45 am

یکی از المان‌های دیگر سادگی و زیبایی بدنه گوشی Y9s دوربینی است که در پشت آن قرار گرفته و ساختار ساده عمودی و متوالی را به جای فرم مربعی اختیار نموده است. این ماژول از یک سنسور اصلی 48 مگاپیکسلی با لنز واید و دیافراگم f/1.8، یک سنسور 8 مگاپیکسل با لنزی به گشودگی دریچه دیافراگم f/2.4 و یک سنسور 2 مگاپیکسلی  عمق میدان تشکیل شده که همه المان‌های مورد نیاز برای کاربرانی که به عکاسی علاقه زیادی دارند را به همراه دارد.
تصویر

در بخش دوربین سلفی نیز همانطور که در تصاویر این گوشی مشاده نمودید، یک ماژول تک سنسوره 16 مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2 به صورت متحرک قرار گرفته که تنها در زمانی که برای عکاسی سلفی به دوربین نیاز باشد از محفظه خاص خود خارج شده و در باقی موارد سر جای خود قرار می‌گیرد. البته باید توجه کنید که این گوشی قادر به تشخیص افتادن از دست کاربر را داشته و در زمانی که ماژول از جای خود خارج شده باشد، با افتادن دستگاه، سریعاً آن را به داخل بدنه منتقل می‌کند تا از هر گونه آسیب احتمالی جلوگیری شود.

هواوی از هوش مصنوعی به صورت گسترده‌ای در این گوشی استفاده کرده که یکی از مصادیق آن بخش نرم‌افزار دوربین است. این نرم‌افزار به صورت ویژه‌ای در هر سکانسی قادر به شناسایی محتوا و افزودن افکت‌ها و المان‌هایی برای جذاب‌تر شدن نما و تصویر است.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که به لطف نرم‌افزار قدرتمند دوربین این گوشی عاید آن شده حالت عکاسی در شب ویژه و پرقدرتی است که به راحتی می‌تواند تصاویر عکاسی شده در شب دستگاه را متحول کند. در این حالت گوشی این توانایی را خواهد داشت که با باز نگه داشتن شاتر دوربین تا 6 ثانیه و اخذ عکس‌های متوالی با نوردهی‌های مختلف، آنها را ترکیب کرده و تصویر نهایی را با کیفیت بالاتر و شفافیت بیشتری تولید می‌کند.

جدای از موارد فوق در بحث عکاسی شاهد عملکرد بسیار خوب این گوشی در سکانس‌های مختلف هستیم. عکس‌ها در شرایط مختلف شفاف و روشن هستند و رنگ‌ها به صورتی طبیعی و بدون اغراق بیش از حد به ثبت می‌رسند.

استفاده از سنسور واید 8 مگاپیکسلی با زاویه دید 120 درجه دستگاه نیز نتایج خوبی به جا می‌گذارد. نکته قابل توجه در این حالت هوشمندی نرم‌افزار دستگاه در حذف نویزهای گوشه‌های تصویر است که به صورت پایه در این لنزها شاهد آنها هستیم.

عملکرد دوربین سلفی دستگاه نیز بسیار مطلوب و جالب توجه است. عکاسی در هر شرایط نوری با چاشنی هوش مصنوعی همراه بوده و با شناسایی خودکار سوژه‌ها، همواره عکس‌‎های خروجی باکیفیت و زیبا جلوه خواهند کرد.

هواوی Y9s از یک سو با تکیه بر نرم‌افزار عکاسی پیشرفته همراه با هوش مصنوعی قدرتمند و از سوی دیگر سنسورهای حرفه‌ای دوربین، توانسته مجموعه بسیار کارآمدی را برای عکاسی و فیلمبرداری در هر شرایط نوری ایجاد کند. تصاویر دوربین این گوشی در شب، شفاف و در روز بسیار باکیفیت و دقیق هستند. کیفیت رنگ‌های مناسب که به لطف دیافراگم باز و فناوری ترکیب پیکسل‌ها به دست آمده را نیز باید در کنار موارد فوق قرار دهیم که باعث می‌شود عملکرد جذابی از این دوربین حاصل گردد.

منبع: هواوی موبایل فارسیبازگشت به “موبایل”