لاستیک های چوبی به زودی زیر خودروهای پیشرفته

موضوعات : تکنولوژی, خودرو

 ابتکار جالب شرکت مشهور لاستیک سازی میشلن در جهت استفاده از لاستیک های چوبی

استفاده از چوب های بازیافتی جهت ساخت لاستیک

انعطاف پذیری بالا و سبک بودن لاستیک های جدید با استفاده از چوب

آخرین تکنولوژی های پیشرفته در صنعت لاستیک سازی خودروها توسط شرکت میشلن فرانسه

 

لاستیک چوبی

 

 

اگر خودرو را مانند بدن انسان شبیه سازی کنیم و موتور را قلب تپنده خودرو بدانیم،بدون شک پای خودرو همان لاستیک خودرو هست و نقش بسیار تعیین کننده در کیفیت سواری و امنیت و سرعت خودرو خواهد داشت و تنها عنصر ارتباطی ماشین با زمین می باشد.

شرکت های لاستیک سازی بزرگ جهان هر ساله در جهت بهبود کیفیت محصولات خود از لحاظ استحکام و سبکی و همچنین اصطحکاک و پایداری در شرایط مختلف جاده ای و آب و هوایی می کوشند!

شرکت فرانسوی میشلن یکی از بزرگتری شرکت های تولید کننده لاستیک هست که در آخرین دستاورد خود خبر از استفاده چوبهای بازیافتی در لاستیک های جدید خود می دهد.

 

شرکت میشلن در حال توسعه نوعی لاستیک برای سرعت‌های نزیک به ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت است که از بازیافت مواد زائد و ارزان قیمت در صنایع چوب ساخته می‌شود.​

طبق گفته مدیران شرکت میشلن لاستیک های چوبی از اواسط سال 2020 در دسترس هستند و نقش اصلی آنها در افزایش سرعت خودروها خواهد بود و ابرخودروهایی مانند بوگاتی شیرون از این لاستیک ها استفاده میکنند تا سرعتی بالای 400 کیلومتر بر ساعت را بتوان با آنها تجربه کرد !

 

فناوری لاستیک چوبی میشلن

 

 

به گفته راگت: لاستیک طبیعی هنوز یکی از عناصر کلیدی در ساخت تایر به شمار می‌رود، زیرا ما همیشه قادر به بازتولید طبیعت نیستیم؛ اما ما همچنین در حال توسعه الاستومرهای مصنوعی بدون نیاز به نفت هستیم. این پروژه بیو باترفلای (bio Butterfly) نام دارد و هدف آن تولید الاستومرهای مصنوعی از چوب است. ما از مواد زائد ارزان در صنعت چوب برای تولید الاستومرهای مصنوعی استفاده می‌کنیم و امیدواریم که بتوانیم تا سال ۲۰۲۰ از اولین تایر ساخته شده از چوب رونمایی کنیم. شما در این لاستیک، چوب واقعی نخواهید دید؛ زیرا چوب برای ساخت مواد مصنوعی داخل تایر استفاده می‌شود.

 

میشلن همچنین روی نوعی تایر کاملا بدون باد کار می‌کند که گفته می‌شود انقلاب بزرگی در صنعت لاستیک خودرو خواهد بود. این طرح انقلابی باعث افزایش بیش‌تر عمر خودرو خواهد شد و دوام آن از ساختار لانه زنبوری بدست آمده است. ساختار تایر جدید میشلن از اشکال طبیعی مانند مرجان‌ها و گیاهان تقلید می‌کند.​

 

 

 

 


کپی

  • 1397/05/13
  • 27851
  • 1

تخفیف های بی نظیر تا 70% در تیر ماه 1400  کلیک فوری !!!

تخفیف 70 درصدی لوازم آرایشی بهداشتیتخفیف 70درصد لوازم پذیراییتخفیف 70درصد عینک آفتابیلوازم الکترونیک تخفیف تا 70درصد بی نظیر 

نظرسنجی
آیا وب سایت آی بی تری ارزش بازدید دوباره را دارد؟

به عنوان یک بازدید کننده صاحب نظر لطفا  در نظرسنجی شرکت کنید:

نظرسنجی های وب سایت آی بی تری را دنبال کنید www.ib3.ir

آیا ایده ها و امکانات و بروز رسانی های وب سایت توانسته شما را مُجاب به بازگشت مجدد کند؟نتایج
نظرسنجی ها


تعداد آرای ثبت شده : 101 رأی
نظرات

آخرین نظرات
تبلیغات متنی آبشاری
پارس هاست

لذت خرید اینترنتی

متفاوت بادیگران

 
فروش ویژه عسل کاملا طبیعی و تضمینی با مجوز استاندارد  دارای تاییدیه  سازمان غذا و دارو  کلیک کنید 

فروش عسل طبیعی با تضمین کیفیت و مجوز استاندارد و سازمان غذا  و دارو

 

تبلیغات متنی